Czy ergokalcyferol zawiera żelatynę?

Czy ergokalcyferol zawiera żelatynę?
Czy ergokalcyferol zawiera żelatynę?
Anonim

Każda kapsułka softgel do podawania doustnego zawiera ergokalcyferol, USP 1,25 mg (co odpowiada 50 000 jednostek USP witaminy D), w jadalnym oleju roślinnym. Nieaktywne składniki: D&C Yellow 10, FD&C Blue 1, Żelatyna, gliceryna, woda oczyszczona, rafinowany olej sojowy.

Czy ergokalcyferol jest wegański?

Witamina D2, zwana także ergokalcyferolem, jest wytwarzana poprzez napromieniowanie ultrafioletem substancji zwanej ergosterolem, która pochodzi z drożdży. Witamina D2 jest wegańska.

Czy cholekalcyferol zawiera żelatynę?

Źródłem cholekalcyferolu jest lanolina z wełny. Jeśli niedostępne, alternatywą są tabletki zawierające cholekalcyferol Pro D3 10 000 IU dziennie przez 30 dni. Nie zawierają żelatyny i są odpowiednie dla wegetarian i muzułmanów.

Czy ergokalcyferol jest koszerny?

Witamina D2 (ergokalcyferol) jest trudniej przyswajalna przez organizm, pochodzi z grzybów i dlatego jest uważana za suplement wegański. A co z enzymami trawiennymi? Niektóre enzymy trawienne pozyskiwane są z tkanki zwierzęcej. nie są koszerne.

Jaka jest różnica między ergokalcyferolem a cholekalcyferolem?

Witamina D3 (cholekalcyferol) jest wytwarzana przez organizm ludzki w odpowiedzi na światło słoneczne i jest również dostępna ze źródeł pokarmowych, takich jak ryby. W przeciwieństwie do tego witamina D2 (ergokalcyferol) nie jest wytwarzana w organizmie ludzkim, ale powstaje w wynikumateriały pochodzenia roślinnego na światło ultrafioletowe.

Zalecana: