Kto wygrał wyścig z przeszkodami?

Spisu treści:

Anonim

Courtney Frerichs zapisało się w historii amerykańskiej drużyny olimpijskiej lekkoatletyki, zdobywając srebro w biegu z przeszkodami kobiet w środę rano w Tokio. Po objęciu prowadzenia przez większość wyścigu, Frerichs został wyprzedzony na ostatnim okrążeniu przez Peruth Chemutai z Ugandy.

Kto wygrał bieg z przeszkodami 2021?

Obejmując po raz pierwszy prowadzenie w ostatnim skoku z wody, Soufiane El Bakkali z Maroka wygrał finał biegu mężczyzn na 3000 metrów z przeszkodami w 8:08.90, 2 sierpnia na Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio.

Dlaczego Emma Coburn została zdyskwalifikowana z biegu z przeszkodami?

Jednak została zdyskwalifikowana ponieważ zeszła z toru po ostatnim okrążeniu potknęła się o barierkę. To wynik, który 30-latka nie uznała za akceptowalny, po tym, jak wystartowała w wyścigu nie tyle z nadzieją, ile oczekiwaniem, że przywiezie do domu medal. „Mój wyścig olimpijski w Tokio był całkowitą porażką.

Kto wygrała olimpijski bieg kobiet z przeszkodami?

American Courtney Frerichs zdobywa srebro po odważnym biegu do przodu. Po wyprzedzeniu Amerykanki Courtney Frerichs na tylnym odcinku ostatniego okrążenia, Peruth Chemutai z Ugandy wygrał bieg kobiet na 3000 metrów z przeszkodami w czasie 9:01.45 4 sierpnia w Tokio, co stanowi rekord kraju.

Dlaczego nazywają to biegiem z przeszkodami?

Ścigacz z przeszkodami ma swoje początki w imprezie konnej w XVIII-wiecznej Irlandii, jak jeźdźcy ścigali się z miasta do miasta za pomocą wież kościelnych – w tamtym czasie najbardziej widocznego punktu w każdym mieście – jako miejsca startu ipunkty końcowe (stąd nazwa wyścig z przeszkodami).